Jeigu gražiai pakabinsite dušo užuolaidą vonioje, ji ne tik atliks savo funkciją, bet  puoš ir džiugins. Tam pakanka vos kelių minučių, tačiau svarbu žinoti kelis paprastus, bet svarbius žingsnius: gražiai sutraukti juostelę ir  suformuoti gražias klostes. Jeigu retai kabinate užuolaidas ir neturite įgūdžių, rekomenduoju peržiūrėti žemiau esančius trumpus vaizdo įrašus – lengva ir paprasta.

1 žingsnis. Gražiai sutraukti juostelę užuolaidos viršuje.

Pirmas ir labai svarbus žingsnis gražiai sutraukti juostelę užuolaidos viršuje:

  • Tolygiai sutraukite užuolaidinę juostelę iš abiejų galų iki karnizo pločio. Būkite atidūs – netyčia neištraukite virvelių per vieną galą. Šiek tiek sutraukite viename gale, tada – kitame. O jeigu atsitiko taip, kad virvelę netyčia ištraukėte, paimkite didelę adatą ir dygsniais įverkite atgal.

  • Suriškite ir paslėpkite užuolaidinės juostelės virveles.  Suriškite taip, kad paskui galėtumėte lengvai atrišti. Labai svarbu paslėpti virvelę už juostelės užuolaidoje, nes kitaip ji matysis maudantis duše arba būnant vonioje. Estetiškiau, kai virvelių nėra matyti.

  • Vienodais tarpais įsekite kabliukus per visą juostelės ilgį.  Įprastai karnizų gamintojai yra iš anksto numatę, kiek bus kabliukų, kad būtų gražios klostės. Pasitikėkite jais. Tačiau, jeigu turite nestandartinio dydžio karnizą, kabliukus įverkite maždaug kas 10-15 cm. Svarbiausia – sudėlioti kabliukus vienodais tarpais, kitaip klostės bus nelygios. Kabliukams yra skirtos  yra specialios kilputės, esančios kilputės, atidžiai jas suraskite ir perverkite. Nekabinkite už virvelės, tik už kilpučių.

Žemiau esančiame trumpame vaizdo įraše  pamatysite kas buvo aprašyta – kaip sutraukti užuolaidinę juostelę.

Užuolaidos pakabinimo žingsniai yra paprasti, bet labai svarbūs, kad užuolaidos būtų gražios.

 

Žiūrint užuolaidų nuotraukas internete dažnai kyla klausimas, kodėl užuolaidų salonų darytos nuotraukos gražesnės nei užuolaidos jūsų namuose. Siuvėjai žino, kaip gražiai pakabinti užuolaidą ir žino kaip suformuoti klostes. Visa paslaptis – klosčių suformavimas. Su klostėmis užuolaida gražesnė, atrodo daug patraukiau.

 

2 žingsnis. Suformuoti gražias klostes.

Klosčių formavimui papildomų priemonių nereikia, tik savo rankų darbo. Tos pačios taisyklės galioja lauko užuolaidoms, vonios kambario užuolaidoms ir kambario užuolaidoms. Skirkite vos kelias minutes ir užuolaidų vaizdas pasikeis į gerą pusę.

 

Žemiau esančiame trumpame vaizdo įraše sužinosite, kaip pačiam padaryti užuolaidoje gražias klostes, kad užuolaida būtų dar dailesnė, tarsi iš reklamos. Užuolaida ta pati, o galutinis rezultatas labai skiriasi. Siekite geriausio!

Peržiūrėkite vaizdo įrašus ir pabandykite įgyvendinti praktiškai. Rezultatas tikrai maloniai nustebins!

Tegul jūsų namuose karaliauja grožis ir jaukumas.

 

 

 

Jeigu užuolaida kabinama ant kabliukų, labai svarbu tinkamai juos užkabinti už kilpelių, bet ne už virvelių. Vaizdo įraše išsamiai paaiškinta, kaip užkabinti užuolaidą už kabliukų.